פרוייקט קוואטרו

הזדמנות להשקעה ברמלה המתחדשת

כתבה

מרכז עירוני חדש ברמלה יאפשר הקמת 1,250 דירות

מסמך מדיניות עדכני ישלש את כמות הדירות במתחם המתוכנן, נוסף על משרדים, מסחר ותעסוקה בשטח של עד 125 אלף מ"ר;  גובה הבנייה ינוע בין 6 עד 15 קומות, בצפיפות לאורך הרחובות הראשיים.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז החליטה לאמץ מסמך מדיניות עדכני למרכז עירוני חדש שמקדמת עיריית רמלה במשולש הרחובות הרצל, ויצמן ודני מס, המאפשר הגדלה של כמות היחידות במתחם לכ-1,250 דירות, כמעט פי 3 ממה שמתירה התכנית המקורית משנת 1994. עוד יוגדלו שטחי המשרדים, המסחר והתעסוקה עד ל-125 אלף מ"ר.

שטח התכנית הינו כ-120 דונם כאשר הבינוי המוצע ישלב בנייה בגובה של 6-10 קומות עם בניה נקודתית בגובה של 12-15 קומות. גבהי הבניה כוללים קומת קרקע כפולה המיועדת למסחר.

לפי מינהל התכנון, "למרות חלוף השנים ומיקומו בלב העיר, המתחם נמצא בתת ניצול של הפוטנציאל התכנוני שטמון בו. הבינוי הקיים בעיקר חד קומתי וישנם מספר מגרשים ריקים שלא מומשו. לאור הקרבה למערכות הסעת המונים (מטרו, רכבת ורכבת קלה) אחוזי הבניה המוצעים נעים בין 400% ל-500%, כאשר הצפיפות הגבוהה הינה לאורך הרחובות הראשיים". 

 
על כל יחידת דיור – 3 מ"ר שטחים ציבוריים
בנוסף, התכנית מאפשרת שימושים של מלונאות ומבני ציבור נוספים, בהם בית ספר יסודי. במתחם ישנם כיום כ-18 דונם המיועדים למבני ציבור. לפיכך נקבע כי להשלמת המענה הפרוגרמתי יש להקצות 4-5 מ"ר עבור כל יחידת דיור במגרשים הסחירים. המתחם יכלול מערך של שטחים פתוחים בהיקף של כ-30 דונם, ובנוסף לכך נקבע במסמך כי על כל יחידת דיור מתוכננת יש לתכנן 3 מ"ר שטח ציבורי פתוח (שצ"פ).

במתחם קיימים 4 מבנים הסטורים המיועדים לשימור בהם לשכת ראש העיר, מצודת הטיגרט שבמשטרה, ובית כנסת.
 
בהיבט התחבורתי, נקבעה מדיניות ליצירת מערך דרכים מקומי חדש הכולל רחוב שרוחבו כ-18 מטר ובו מדרכות רחבות ושביל אופניים, לצד מדרחוב מסחרי ברוחב של 22 מטר ושבילים מקשרים. עוד נקבע כי המרחק בין מעברי הולכי הרגל לא יעלה על 150 מטר. מרבית המתחם מצוי בתחום השפעה של 300 מטר מתחנת רק"ל  ותחנת מטרו שמתוכננת ברחובות ויצמן ובר אילן.

מתכנן מחוז מרכז, גיא קפלן, ציין כי "המסמך נערך על ידי הצוות המקצועי של הרשות המקומית ומהווה תשתית תכנונית להמשך התפתחותה של רמלה, תוך חיזוק העירוניות המתחדשת באזור אשר תהווה דוגמא להמשך תכנון ההתחדשות העירונית  ברמלה. המסמך יקדם רובע עירוני חי ותוסס במרכז העיר, הכולל שימושים מעורבים, ויתמרץ את מימוש הפוטנציאל לפיתוח ע"י משיכת אוכלוסייה חדשה, משרדים ועסקים חדשים. מדיניות זו תמומש באמצעות תכניות מפורטות אשר ניתן להגיש גם לכל מתחם בנפרד".

רמלה-תנופה של התחדשות ופיתוח

רמלה נמצאת בעיצומו של תהליך פיתוח. העיר המתחדשת הופכת בשנים האחרונות ליעד אטרקטיבי לזוגות צעירים ולמשפרי דיור.

מדי שנה מושקעים ברמלה מיליוני שקלים שייעודם קידום ופיתוח העיר, בניית שכונות חדשות, תשתיות לתעשייה, מסחר, משרדים ושדרוג מבני ציבור/ ע"פ כלכליסט, רמלה ממוקמת במקום השני בארץ בעליית מחירי דירות יד שנייה עם זינוק של 94%.

גוש-דן. עיר תיירותית תוססת, חיה ונושמת, המשלבת עבר מפואר, פיתוח מואץ בהווה ועתיד אורבני מזהיר. בירת מחוז המרכז, נמצאת מזה מספר שנים בעיצומה של תנופת בניה ופיתוח מאסיביים. מחירי הדירות בעיר נחשבים לנמוכים ביחס למחירים בלב גוש-דן, אך נמצאים בעלייה מתמדת של עשרות אחוזים בשנים האחרונות הודות לתנופת הבנייה המאסיבית וההשקעות הגדולות של העירייה בפיתוח תשתיות חינוך, מסחר ועסקים בעיר. מחירי הדירות עלו ב- 94% תוך שנים ספורות בלבד.

אבל זו גם רמלה של הזדמנויות עסקיות מעולות, של מרכזי מסחר חדשים, של מערכת חינוך מעולה, הנהנית מהשקעות עתק עבור הדור הצעיר. מערכת אשר זכתה בפרס החינוך המחוזי לשנת תשע"ג. עיר נקייה ומטופחת, ללא זיהום אוויר, בעלת אוכלוסייה חמה ומגוונת, המתגאה בעיר מגוריה ונאמנה למקום ולהווייתו. כל אלו חוברים יחדיו לעיר בעלת רבדים של היסטוריה ותרבות אקלקטיים מפעימים. עיר בעלת פסיפס של עדות, תרבויות, פולקלור ואתרים היסטוריים נדירים, שווקים אוריינטלים מרגשים, על שלל הטעמים, הריחות והצבעים.

אודות הפרוייקט

איך נשמעים לכם חיי קהילה תוססים במרכז הארץ, דירות מדהימות ומקום אידיאלי לגידול הילדים, וכל אלה במחיר שניתן לעמוד בו? אלו הם רק חלק קטן מהיתרונות שהופכים את מתחם קווטרו ברמלה למבוקש מאד בקרב מאות רוכשים, המגיעים מכל קצוות הארץ.

במתחם קווטרו מתוכננים להבנות מגדלים בבנייה רוויה עם מגוון דירות רחב הכולל דירות 3, 4 ו 5- חדרים. הפרוייקט צופה לשדרה מדהימה וממוקם באזור שקט, בסביבה טובה ונעימה, במרחק הליכה מהיכל התרבות, קניון עזריאלי, גני ילדים, בתי ספר ועוד.

המתחם מתוכנן להבנות מעל קומה ציבורית כפולה הכוללת אזור קניות ובילוי ואזורים ירוקים ופארקים סביבו.

החזית המסחרית של המתחם פונה לרחוב וייצמן, שהינו אחד הרחובות הראשיים והתוססים של רמלה. הפרויקט יאפשר לקהל הרחב ומשקיעים לרכוש דירה חדשה מבלי לצאת מהעיר ועם גישה לצירי תנועה מרכזיים.

זה קורה עכשיו – רמלה הפכה לאחת מהערים המבוקשות ביותר באיזור, להשקעה עבור זוגות צעירים ומשקיעים בשנים האחרונות.

נגישות מהירה

מצד אחד – אתם ממוקמים דקות נסיעה מכביש 431 החדש והמושקע, המנגיש אתכם אל צירי התנועה החשובים בגוש-דן: איילון דרום, איילון צפון, כביש גהה, כבישים 44 , 40 , כביש 6 (חוצה ישראל) וכביש ירושלים- ת“א. כרבע שעה נסיעה ממרכזי העסקים והבילוי של תל-אביב, ראשון לציון, ומפארקי המדע והייטק של רחובות. 

מצד שני – אתם ממוקמים כעשרים דקות נסיעה משמורות הטבע הנדירות ביופיין של השפלה -יער בן שמן, יערות עמק האלה ושמורת תל-חדיד. 

במרחק דקות הליכה מפרויקט Quatro ממוקמת תחנת הרכבת המהירה ללב תל-אביב.

פרוייקט Quatro נגישות וכבישים

מיקום

מן העיתונות

השכונה החדשה תוקם על שטח שבו שכנה בעבר מפקדת העורף, ותכלול גם מתחם תעסוקה חדש על שטח של 91 דונם, דירות קטנות ודירות שמיועדות לאוכלוסיות כמו קשישים ובעלי מוגבלויות

במסגרת התוכניות ייהרסו ארבעה מבנים ישנים ברחוב וילנה ובהם 80 דירות ובמקומם ייבנו חמישה בניינים רבי קומות, בתום התהליך יקבלו הדיירים הקיימים דירה חדשה עם תוספת של 12 מ"ר – הכוללים ממ"ד, מרפסת, חניה ומחסן.

​המועצה הארצית לתכנון ולבנייה תדון בשבוע הבא בהקפאה מיידית של בנייה ברדיוס של מאות מטרים סביב 32 תחנות המטרו ברחבי גוש דן. • בעתיד, חלק מהשטחים שממוקמים בסמוך לתחנות, ייהנו מהגדלה משמעותית באחוזי הבנייה. זאת מתוך תפיסה שמבקשת לבנות בסמוך לצירי תחבורה ראשיים, ובכדי לייצר הכנסות מהיטלי השבחה.

הוועדה המחוזית מרכז החליטה לאמץ מסמך מדיניות עדכני למרכז עירוני חדש ברמלה, הכולל 1,250 יחידות דיור, שטחי משרדים, תעסוקה ומסחר בהיקף של 125,000 מ"ר והוראות שימור של המבנים היסטוריים בעיר

סמך מדיניות עדכני ישלש את כמות הדירות במתחם המתוכנן, נוסף על משרדים, מסחר ותעסוקה בשטח של עד 125 אלף מ"ר; גובה הבנייה ינוע בין 6 עד 15 קומות, בצפיפות לאורך הרחובות הראשיים.

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז החליטה לאמץ מסמך מדיניות עדכני למרכז עירוני חדש שמקדמת עיריית רמלה במשולש הרחובות הרצל, ויצמן ודני מס, המאפשר הגדלה של כמות היחידות במתחם לכ-1,250 דירות, כמעט פי 3 ממה שמתירה התכנית המקורית משנת 1994. עוד יוגדלו שטחי המשרדים, המסחר והתעסוקה עד ל-125 אלף מ"ר.