פרויקט מגורים ביפו

במרחק נגיעה מנמל יפו העתיקה ומשוק הפשפשים

חווית מגורים אקסקלוסיבית

אודות יפו

יפו הינה אחת הערים העתיקות בעולם ואחד המקומות היפים לטייל בהם בתל-אביב-יפו ובארץ בכלל. 

העיר מהווה מוקד משיכה לתיירים מהעולם כולו בשל ההיסטוריה הטמונה בין רחובותיה וחיי התרבות העשירים שהיא מציעה. משוק הפשפשים, הנמל וסמטאותיה הציוריות מציעה יפו בילויים, עניין ופנאי לכל המבקרים בה.

בשנים האחרונות נראה כי יפו לא עוצרת ומתחדשת כל הזמן. ברחבי העיר נפתחו מסעדות ופאבים, ואנשים החלו להגיע בהמוניהם.

משהו טוב קורה ביפו בעשור האחרון

עיריית תל-אביב פועלת בנחישות מאז תחילת שנות ה-2000 לחיבור החלק הדרומי של העיר – קרי יפו, לחלקה הצפוני. היא עשתה ועושה זאת באמצעות מספר פרויקטים מרשימים: פיתוח מתחם התחנה שהיווה את הגבול בין יפו ותל-אביב, פיתוח רצועת החוף מפינוי הדולפינריום ועד לשיקום המלא של חוף העלייה ופארק מדרון יפו, וכמובן היהלום שבכתר: ההתחדשות העירונית המאסיבית של אזור שוק הפשפשים, כיכר השעון ומתחם נגה.

התמורות אותן חווה יפו כוללת הן שיפור דרמטי בתשתיות הציבוריות בעיר והן תנופת בנייה פרטית ההופכת אותה להרבה יותר מהאחות החורגת של תל-אביב.

"יפו היא האזור הכי חם בתל אביב. האנרגיה והאותנטיות, ביחד עם האומנות המקומית, הגלריות, הארכיטקטורה, האוכל המדהים והים, נותנים לה את האווירה המיוחדת שלה. ביפו יש את כל המרכיבים להיות הדבר הגדול הבא"

מתוך הניו יורק טיימס (מרץ 2019)

מיקום המתחם

מתחם התכנית ממוקם בשכונת יפו ג' אשר שוכנת בדרום מערב תל אביב- יפו, ובמרחק של כ-700מ' בלבד מהים!

 

גבולות המתחם: 

מדרום – רחוב מייזל ויפו ג'
מערב – אייזיק חריף ויפו ג' (סמוך לרחוב יפת)
מצפון – רחוב סהרון ושכונת נווה גולן
ממזרח- שדרות ירושלים ויפו ד

פרויקט מגורים ביפו

דרכי הגישה

מיקומו של המתחם, בסמוך לנתיבי תחבורה ראשיים: נתיבי איילון והרכבת הקלה העתידית, צפוי להשביח את ערך הדירות.

הצעד הבא בחיבורה של יפו ללב תל-אביב מתבצע כבר בימים אלה באמצעות הקמת הקו האדום של הרכבת הקלה.

הקו יעבור בשדרות ירושלים ויהפוך את יפו למוקד פנאי ובילוי בעיר שיהיה נגיש לכולם: לבאים ברכב, באופניים, ברגל וכמובן – ברכבת הקלה.

השקעה מבטיחה באזור מתחדש וצומח

בימים אלה יפו נמצאת בתהליך מסיבי ובלתי פוסק של התפתחות. עיריית תל אביב- יפו רואה ביפו מרכז תיירות ותרבות משקיעה הון בפיתוח יפו בפרויקטים עכשוויים ועתידיים כגון מתחם שוק הפשפשים, מדרחוב לה מרטין, מדרון יפו אשר מתעתד להיות פארק, מרכז פרס לשלום וכו'.  

המכללה האקדמית של ת"א יפו נמצאת בראשית דרכה ומשמשת כמנוף לשינוי הגדול שעתיד להתרחש ביפו. המכללה תהיה לאבן שואבת, שכן מאות סטודנטים יפקדו אותה יום יום וחלקם אף יעברו לגור בקרבתה.

 

משקיעי הנדל"ן המנוסים מזהים את הפוטנציאל בהשקעה באזור

המחירים ביפו נמוכים עדיין מהמחירים בתל-אביב, במיוחד בשכונות הצמודות לחוף. 

ההערכות בשוק קובעות כי המחיר הממוצע למ"ר בפרויקט חדש בעיר עומד על 50-30 אלף שקל, לעומת 60-45 אלף שקל בתל-אביב.  פער זה עשוי להצטמצם במלואו בעשור הקרוב, עם:

  • השלמת הפיתוח העירוני
  • סיום בנייתם של מלונות הבוטיק
  • חיבורה של יפו לרכבת הקלה

 

מיקום

מן העיתונות

יפו, אחת הערים המבוקשות והמתפתחות ביותר בישראל מציעה קרקע עם תב"ע מאושרת למגורים ב-479 אלף שקל. מי שימתין כמה שנים, יוכל לקבל דירה בפריים לוקיישן של ישראל ב-1.8 מיליון שקל – הרווח הצפוי עומד על כמיליון שקל

​תנופת הנדל"ן בעיר תל אביב-יפו מתפשטת גם לדרום העמוק של העיר – שכונת יפו ג', הסמוכה לבת ים, עשויה לחוות פריחה והתחדשות בשנים הבאות. "השכונה פה הוקמה על ידי חברות ממשלתיות בשנות השישים, וכעת הגיע השעה לתחזק ולשדרג את האזור"

סצנה קולינרית, גלריות בכל פינה, חיי לילה ולא מעט מלונות חדשים. במגזין ה'ניו יורק טיימס' לא הצליחו להתעלם מהשינויים שעברו על יפו בשנים האחרונות והעניקו לה את התואר – "הדבר הגדול הבא". כך זה נראה מהעיניים שלהם

החל ממחר בלילה ולמשך כשנה יתבצעו עבודות ביפו במסגרת הקו האדום שיקשר בין פתח תקווה לבת ים. שדרות ירושלים, שהוקמו ב-1915, ישנו את פניהן – אך תושבים מבוגרים חוששים מפגיעה בתחבורה הציבורית הקיימת

פרויקט יפו בשדרה, הממוקם בדרום שדרות ירושלים, מתקדם לקראת אכלוסו במהלך השנה הקרובה. המחירים: 2.5 מיליון שקל לדירת 3 חדרים. סיירנו במקום עם האדריכל האמון על הפרויקט, אילן פיבקו, ושמענו כיצד יפו של פעם משתלבת בפרויקט החדש

מחירי הדירות ביפו עלו לשיא של 40-50 אלף שקל למ"ר ובמקומות אטרקטיביים ליותר מכך; ועדיין – במרכז ובדרום יפו עליית המחירים צפויה להימשך – ניתוח