יזמות בנדלן

תחום היזמות בנדל"ן הינו תחום עשיר ורחב אשר כולל מספר ענפים, בניהם: תחום ההתחדשות העירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי), תיווך מקרקעין בתחום המגורים ובנדל"ן מסחרי, עסקאות אקזיט, ניהול נכסים, רכישת נכסים והשכרתם ועוד.

ענף ההתחדשות העירונית למשל הינו אחד הענפים היותר מבוקשים בתחום יזמות נדל"ן. הסיבה לכך נעוצה בכך שיזמי נדל"ן אשר מכירים את השוק ומתעדכנים באופן שוטף בחדשות הנדל"ן, מודעים לבעיה שהקרקעות לבניה רוויה במיקומים אטרקטיביים במדינה הולכות ואוזלות וכתוצאה מכך קבלנים החלו "לברוח" ולחפש קרקעות ליד אזורי תעשיה ובתי קברות.
לכן, בניה במקום בנייני רכבת ישנים במקרה של פינוי והוספת עוד קומות על בנייני רכבת כמו במקרה של תמ"א 38 הינם תחום מועדף לקידום ע"י יזמים בנדל"ן.

יזמות נדל"ן מאגדת כאמור מגוון רחב של נושאים, הזדמנויות ופעולות. אנו מאמינים שאיתור הזדמנויות השקעה וכן קביעת אבני הדרך והיעדים הרצויים מצד המשקיע, הם השלבים הראשונים ביזמות נדל"ן.ניתוח השוק והיכולת לאתר רוכשים עתידיים הנם אקוטיים בתהליך הבנת ההזדמנות, הכדאיות וכן באישור קידום העסקה.

לרוב, פרויקטים בתחום יזמות הנדל"ן נוטים להתעכב ואף להיתקע עקב היעדר תכנון נכון שיתחשב במגבלות אפשריות במשאבים, וכן עקב חוסר יכולת ניהולית בשלבים המוקדמים של תכנון הפרויקט. כאן נכנסים לתמונה אנשי המקצוע שתפקידם לוודא שיש ביכולת הצדדים המעורבים בעסקה וכן במשאבים העומדים לרשותם להוציא לפועל את הפרויקט.

השלב השלישי הנו ביצוע של הבדיקות המשפטיות והיבטי המיסוי הנדרשים להוצאתה לפועל של העסקה. לרוב, תכנון נכון בעזרתם של יועצים מקצועיים יכול להקטין משמעותית את החשיפה לסיכונים או לתשלומים מיותרים של מיסים. תכנון נכון לצד בנייה נכונה הלוקחת בחשבון את התקנים והחוקים הרלוונטיים במקום היעד של העסקה, אף עשוי להוסיף ערך ורווח רב לפרויקט.

השלב האחרון הוא למעשה ביצוע העסקה כלומר רכישת נכס הנדל"ן. בשלב זה המטרה היא לנהל את העסקה ולוודא שהצדדים המעורבים עומדים ביעדים שנקבעו. אם תנאי השוק משתנים תוך כדי תנועה, קיימת חובה לערוך שינויים בתוכניות השונות, ואף לעיתים לבנות תכנית בנייה חדשה, על מנת שאלו ישקפו בהתאמה מלאה את מצב השוק הנוכחי או השוק העתידי. היכולת לנתח ולהבין את המציאות המשתנה והדינאמית בזמן אמת משקפת את המסוגלות להעביר את העסקה ממצב של כישלון להצלחה.v